Sfinks na Facebooku

facebook

Bilety online

facebook

Na ekranie

Obietnica poranka
Pod ciemnymi gwiazdami
Nieposłuszne
Mamma Mia! Here We Go Again

Propozycje

Seans z maluszkiem
DKF Kropka
Filmowy Klub Seniora

Partnerzy

PISF
FINA
Dziennik Polski
Kinads

Krakowska Karta Rodzinna

Krakowska Karta Rodziny z Niepełnosprawnym Dzieckiem

 

Filmowy Klub Seniora

We wtorki o godz. 14.30 zapraszamy naszych najstarszych widzów na pokazy szczególnie interesujących filmów z bieżącego repertuaru Kina Sfinks w Filmowym Klubie Seniora. Każdy seans poprzedzony jest krótkim wprowadzeniem oraz Nowohucką Kroniką Filmową. Bilety dla seniorów: tylko 10,00 zł.

Filmowy Klub Seniora w bieżącym repertuarze Kina Studyjnego Sfinks

W programie

Pod ciemnymi gwiazdami

Seans: 2018-08-21 o godzinie 14:30

Zachwycający wizualnie i trzymający w napięciu debiutancki film Brytyjczyka Michaela Pearce’a to dzika, pełna pasji historia miłosna z wybitną rolą Jessie Buckley. Młoda dziewczyna, której od zawsze mówiono co ma robić, staje się bardziej niebezpieczna, niż ktokolwiek mógł sobie wyobrazić... Kiedy Moll pewnego dnia poznaje Pascala, tajemniczego chłopaka, który pojawia się w małym, wyspiarskim miasteczku, decyduje się porzucić dla nieznajomego wszystko. Odkrywa nareszcie, jak smakuje wolność i  czym są namiętność i pożądanie.


Nieposłuszne

Seans: 2018-08-28 o godzinie 14:30

Rachel Weisz i Rachel McAdams w przejmującej historii zakazanej miłości dwóch kobiet, które na przekór wszystkim postanowią zawalczyć o swoje uczucie. Ronit mieszka w Nowym Jorku, jest wziętą fotografką i obraca się w artystycznych kręgach. Nagła wieść o śmierci ojca sprowadza ją do rodzinnego Londynu i ortodoksyjnej, żydowskiej społeczności, która kiedyś była jej domem, ale z której jako nastolatka została wygnana z powodu niemoralnego zachowania.


Mamma Mia! Here We Go Again

Seans: 2018-09-04 o godzinie 14:30

Druga część filmowego hitu opartego na bestsellerowym musicalu z piosenkami Abby. Będąca już w ciąży Sophie spotyka się na greckiej wyspie Kalokairi z przyjaciółkami swojej matki Donny. Dziewczyna obawia się, że samodzielnie nie uda jej się wychować dziecka. Rosi i Tanya oferują swoją pomoc, a do spółki dołączają także mąż Donny, Sam, oraz jej byli partnerzy: Harry i Bill. Wszyscy zaczynają opowiadać historię nastoletniej Donny, która przeżyła płomienny romans, została matką w młodym wieku i samodzielnie wychowywała dziecko, jednocześnie prowadząc grecką willę oraz śpiewając w girls bandzie.


Dywizjon 303. Historia prawdziwa

Seans: 2018-09-11 o godzinie 14:30

Prawdziwa historia polskich asów przestworzy, inspirowana książką Arkadego Fiedlera o tym samym tytule. Polscy lotnicy, początkowo niedoceniani i wyśmiewani, stają się legendą. W ramach Królewskich Sił Powietrznych Wielkiej Brytanii (RAF-u) tworzą elitarną jednostkę - Dywizjon 303, który nie ma sobie równych. W czasach, gdy każdy dzień mógł być ostatnim, nie wahali się wykonywać ewolucji powietrznych na granicy szaleństwa. Nikt nie latał tak jak oni. Film opowiada nie tylko o spektakularnych akcjach, w których brali udział podczas Bitwy o Anglię, ale pokazuje również ich życie prywatne. Kogo kochali, kogo stracili i za kim tęsknili. W roli Witolda Urbanowicza wystąpił Piotr Adamczyk, a w legendarnego Jana Zumbacha wcielił się Maciej Zakościelny.

 


Loveling

Seans: 2018-09-18 o godzinie 14:30

Wzruszająca historia o dojrzewaniu dorosłych ludzi i uniwersalna historia o uczuciach z przepiękną rolą Karine Teles. Irene z mężem i czwórką dzieci mieszka w małym miasteczku na obrzeżach Rio de Janeiro. Jej najstarszy syn Fernando jest utalentowanym graczem w piłkę ręczną. Pewnego dnia chłopak zostaje zaproszony do profesjonalnej drużyny w Niemczech. Rodzina musi podjąć szybką decyzję o wyjeździe, od którego zależy jego dalsza kariera. Zaskoczona obrotem spraw Irene, stara się pokonać własny niepokój i odkryć w sobie nowe siły, by przyzwyczaić się do życia bez ukochanego dziecka.


Juliusz

Seans: 2018-09-25 o godzinie 14:30

Tytułowym bohaterem jest uporządkowany nauczyciel plastyki (Wojciech Mecwaldowski), którego głównym problemem w życiu jest ojciec (Jan Peszek) – nieustająco imprezujący artysta-malarz. Kiedy senior przeżyje drugi zawał serca, a mimo to odmówi zmiany stylu życia, Juliusz będzie musiał znaleźć sposób na to, by wpłynąć na jego zachowanie. Lekarstwem na bolączki bohatera wydawać się będzie przypadkowo poznana, beztroska lekarz weterynarii – Dorota. Okaże się jednak, że prawdziwe problemy dopiero nadchodzą…

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies (ciasteczka) [Więcej] [OK]
Realizacja: webdecoded.pl