Sfinks na Facebooku

facebook

Bilety online

facebook

Na ekranie

Parasite  (Sala
Małe kobietki
Tommaso  (Sala
Richard Jewell

Propozycje

Seans z maluszkiem
DKF Kropka
Filmowy Klub Seniora

Partnerzy

PISF
FINA
Dziennik Polski
Kinads

Krakowska Karta Rodzinna

Krakowska Karta Rodziny z Niepełnosprawnym Dzieckiem

 

Katowicka Szkoła Filmowa - pokaz etiud studenckich

Czas trwania: 150 minut
Gatunek: etiudy studenckie
Reżyseria: Karolina Chojnacka, Wojciech Klimala, et. al.
Występują: 
Rok produkcji: 2019
Produkcja: Polska
W kinie: 16 grudnia 2019 godz. 19.00

W ramach współpracy Kina Sfinks ze Szkołą Filmową im. Krzysztofa Kieślowskiego Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach
zapraszamy na Pokaz Najnowszych Etiud Studenckich jednej z najlepszych szkół filmowych w Polsce.

W programie

Dziku (22`) reż. Kamila Chojnacka, fabuła
„Dziku” to opowieść o zderzeniu dwóch światów. Młody, 19-letni Krzysztof, stały bywalec siłowni i osiedlowy zawadiaka zatrudnia się w firmie ochroniarskiej, skąd trafia na Festiwal Muzyki Operowej. Dystans bohatera do świata klasyki zmniejsza się, gdy pierwszy raz słyszy arię. Poruszony nieznaną dotychczas muzyką, postanawia rozpocząć lekcje śpiewu. Świat opery zmienia nie tylko jego gusta, ale także cały styl życia bohatera.

Elizabeth (24`) reż. Wojciech Klimala, fabuła
Dawna miss Polski, obecnie emerytowana fryzjerka – Elżbieta, za namową swojego syna postanawia wystartować w konkursie dojrzałej piękności. Wybory organizowane są w pobliskim domu seniora. Gdy tylko Elżbieta staje na scenie paraliżuje ją strach. Boi się, że nie podoła. W szczególności, gdy dowiaduje się, że w szranki staje jej rywalka z przeszłości…

Daniel (24`) reż. Anastazja Dąbrowska, dokument
Bohater to młody chłopak, który spędza wakacje na koloniach dla osób z zespołem Downa. Kamera podgląda rozmowy Daniela z kolegami. A chłopcy, jak to chłopcy – rozmawiają o dziewczynach. Absolutnie poważnie. Padają pytania o to: "Co daje taka bliskość?" lub "Jaki jest prawidłowy sposób, aby tę miłość wyrazić?".

Chudy (8`) reż. Daniel Stopa, fabuła
Chudy to krótki film podejmujący temat dzieciństwa, portretujący małych bohaterów w sposób poetycki i nostalgiczny. Patrzymy na świat oczami rodzeństwa: w piękne, słoneczne popołudnie starszy brat musi zaopiekować się młodszą siostrą.

Kulturysta (18`) reż. Anna Urbańczyk, dokument
Daniel, twórca street artu malowanego na stodołach oraz przystankach w rodzinnej wsi Kurówko, przyjeżdża ponownie, by zrealizować nowy projekt. W tym celu musi zmierzyć się z marazmem panującym na wsi oraz izolacją jej mieszkańców. Daniel nie poddaje się i wywołując ducha wspólnoty wspomnieniami o tajemniczym zwierzęciu i duchach, przygotowuje otwarcie Przystanka.

Powrót (21`) reż. Damian Kocur, fabuła
Ania wychodzi na pierwszą, trzydziestogodzinną przepustkę z zakładu karnego. W domu czekają na nią mąż i kilkuletni syn. Wszystko jest ustalone - w czasie przepustki mają w trójkę opuścić kraj. Jednak przed ucieczką Ania postanawia rozliczyć się z przeszłością.

U cioci Leoni (25`) reż. Michał Ciechomski, fabuła
W eleganckim salonie u cioci Leonii zbiera się rodzina, żeby uczcić urodziny gospodyni. Przy winie rozmowa szybko schodzi na niewygodne tematy. Pojawiają się mniejsze i większe złośliwości, odżywają utarczki, a na wierzch wychodzą od dawna skrywane tajemnice.

Zwiastun filmowy

Seanse

DataDzieńGodzinaTytułProdukcjaKup bilet
16 GrudzieńPoniedzialek19:00Katowicka Szkoła Filmowa - pokaz etiud studenckichPolska Wstęp wolny
Nasza strona wykorzystuje pliki cookies (ciasteczka) [Więcej] [OK]
Realizacja: webdecoded.pl