Sfinks na Facebooku

facebook

Bilety online

facebook

Propozycje

Seans z maluszkiem
DKF Kropka
Filmowy Klub Seniora

Partnerzy

PISF
FINA
Dziennik Polski
Kinads

Krakowska Karta Rodzinna

Krakowska Karta Rodziny z Niepełnosprawnym Dzieckiem

 

1000 dźwięków znikąd

Kino Studyjne Sfinks Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida zaprasza uczniów klas I – III  szkół podstawowych oraz najstarsze grupy przedszkolne  na cykl warsztatów muzycznych  1000 dźwięków znikąd.   
Zajęcia prowadzą:  Dawid Gacek (muzyk i showman),  Krzysztof Ridan (dźwiękowiec), Dariusz Janiczak (pedagog). Terminy i godziny warsztatów do uzgodnienia. Oferta dla grup zorganizowanych.

Program warsztatów:

 • One Moment Band przygotowanie  prostego utworu na różnych instrumentach jak również przedmiotach, z których można wydobyć dźwięki.
   
 • Walcem Bluesa nie odReggaeujesz  rozpoznawanie różnych styli muzycznych. Nauka rytmu, prezentacja kroków tanecznych i tego co się z nimi wiąże.
   
 • Muzyczne Przygody Koziołka Matołka - stworzymy ilustrację muzyczną i dźwiękową do bajek, z wykorzystaniem niecodziennych instrumentów i przedmiotów, a całość wzbogacimy najróżniejszymi odgłosami i krótkimi dialogami. W prawdziwym kinie, przed wielkim ekranem ożywimy dźwiękowo wybrane fragmenty niezwykłych kreskówek.
   
 • Słuchowiska radiowe w dziecięcym studiu nagrań - stworzymy studio nagraniowe, wcielimy się w role aktorów, muzyków i imitatorów dźwięku. Popracujemy nad dykcją i rytmiką. Kanwą do wspólnej pracy i zabawy będą słuchowiska radiowe z serii historiadladzieci.pl
   
 • Dziecięca orkiestra wyobraźni  - stworzymy niezwykłą orkiestrę z wykorzystaniem niecodziennych instrumentów takich jak stalowe okapy, żeliwne rury, drewniane drążki, niezwykłe cymbały, piszczałki i wiele innych. Dodamy do tego nasze głosy (czasem szepty, czasem krzyki) a całość połączymy z elementami rytmiki i tańca.
   
 • Czy mnie uszy nie mylą?! Zabawy ze słuchem zajęcia kształtujące u dzieci umiejętność aktywnego słuchania i rozróżniania dźwięków. Uczniowie poprzez zabawy słuchowe sprawdzają swój refleks, koncentracje i wrażliwość na bodźce słuchowe.
   
 • Dźwiękowe improwizacje zajęcia, które pozwolą dzieciom rozwinąć swoją kreatywność muzyczną i umiejętność improwizacji. W trakcie zajęć dzieci nagrają swój utwór za pomocą specjalnego rejestratora dźwięków.

 

Bardzo atrakcyjne ceny!!!
warsztaty: + projekcja filmu: 15,00 zł
(opieka wstęp bezpłatny)


Zgłoszenia przyjmujemy od poniedziałku do piątku w godz. 9:00 – 15:30
pod nr tel. 12 644 27 65,  642 25 94,  644 74 38, w. 32, sfinks@okn.edu.pl
Kino Studyjne „Sfinks”, os. Górali 5, Kraków - Nowa Huta    

 

 

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies (ciasteczka) [Więcej] [OK]
Realizacja: webdecoded.pl