Sfinks na Facebooku

facebook

Bilety online

facebook

Na ekranie

Boże Ciało
Synonimy  (Sala
Dzięki Bogu  (Sala
Downton Abbey

Propozycje

Seans z maluszkiem
DKF Kropka
Filmowy Klub Seniora

Partnerzy

PISF
FINA
Dziennik Polski
Kinads

Krakowska Karta Rodzinna

Krakowska Karta Rodziny z Niepełnosprawnym Dzieckiem

 

Akademia Filmowa w Sfinksie

Zajęcia w  Akademii Filmowej Sfinksa!  Zapraszamy dzieci z w wieku 6 – 9 lat wraz z rodzicami, dziadkami, opiekunami. W trakcie warsztatów dzieci będą mogły kręcić filmiki, bawić się w charakteryzatorów, dźwiękowców, specjalistów od efektów specjalnych, muzyków, dowiedzieć się czym się różni dokument od fabuły, ekranizacja od adaptacji, a wszystko to pod okiem profesjonalistów. Dopełnieniem zajęć będzie projekcja filmu fabularnego.

Akademia Filmowa Sfinksa to autorski program, realizowany w naszym kinie od kilkunastu lat i cieszący się dużą popularnością. Do tej pory skierowany był wyłącznie do zorganizowanych grup szkolnych i przedszkolnych. W tym roku postanowiliśmy rozszerzyć ofertę dla wszystkich. Zajęcia składają się z warsztatów filmowych, prowadzonych przez osoby z wieloletnim doświadczeniem, związane z kinem, muzyką i teatrem, które jednocześnie mają świetny kontakt z dziećmi. Dzięki profesjonalnemu sprzętowi, rekwizytom i sile wyobraźni dzieci mogą przez chwilę poczuć się jak prawdziwi aktorzy, charakteryzatorzy, reżyserzy czy dźwiękowcy. Po warsztatach wyświetlany jest film fabularny. Staramy się, aby prezentowane filmy były mądre, ciekawe i zabawne. W każdym miesiącu prezentujemy inny temat, są to zagadnienia związane z filmem – często w powiązaniu z literaturą, historią filmu i teatrem.

 

Mamy nadzieję, że Akademia Sfinksa będzie świetną zabawa, dzięki której młodzi widzowie będą mogli miło spędzić czas i łatwiej przyswoić wiedzę o filmie!  Zobacz nas na Facebooku!

 

Tematy zajęć Akademii Filmowej w 2019 r.:

 

  • Luty – Jak powstaje film – Techniki realizacji filmu. Podczas warsztatów dzieci będą miały możliwość nakręcenia niemego filmiku.

 

  • Marzec – Dźwięk, muzyka i dialog w filmie – Spotkanie z dźwiękowcem. Realizacja przez dzieci dźwięku do filmiku, który wspólnie zrealizują na warsztatach.

 

  • Kwiecień – Bum, Bum Rurki ! – Zagadnienia rytmu, ciszy i dynamiki w filmie, a wszystko przy pomocy tajemniczych Bum, Bum Rurek. Zabawa w dziecięcą orkiestrę filmową.

     
  • Październik  –  Tajemnice charakteryzacji – Rany, odlewy, malowanie, przyklejanie czyli filmowe metamorfozy. Podczas warsztatów dzieci przeobrażą się w postaci z niezwykłych światów. Realizacja krótkiego filmiku.

 

                                 Zastrzegamy sobie możliwość wprowadzenia zmian w programie !

Ceny: 30 zł (minimum 20 osób, maksymalnie 25 osób) dla opiekunów wstęp bezpłatny ! dzieci w wieku 6- 9 lat Czas trwania – 2,5 – 3h

Zgłoszenia przyjmujemy od poniedziałku do piątku w godz. 9:00 – 18:30
el. 12 644 27 65, wew. 32, k.czarny@okn.edu.pl

 

Nasi prowadzący:


Dariusz Janiczak - nauczyciel, pedagog specjalny, filmoterapeuta, reżyser krótkich metraży (amatorskich), scenarzysta, charakteryzator, aktor. Finalista kilku festiwali filmów amatorskich i teatralnych. Prowadził zajęcia z śmiechoterapii, posiada kurs pedagoga cyrku i arteterapii. Działał kilka lat w branży reklamowej a teraz skupia się przede wszystkim na pracy z dziećmi i młodzieżą - pracując w szkole specjalnej
i prowadząc warsztaty filmowe.


Krzysztof Ridan – absolwent prawa na Uniwersytecie Jagiellońskim, specjalizacja prawo mediów. Uczył się montażu filmowego w Akademii Filmu i Telewizji w Warszawie. Absolwent Szkoły Realizacji Dźwięku w Krakowie. Reżyser filmów dokumentalnych
i słuchowisk radiowych, montażysta i dźwiękowiec. Od ponad 13 lat realizuje Nowohucką Kronikę Filmową. Współtwórca słuchowisk radiowych z serii „Historia dla dzieci” oraz „Legendy krakowskie”. Jako dźwiękowiec pracował przy kilkudziesięciu filmach fabularnych, dokumentalnych i animowanych. Zmontował również kilkadziesiąt filmów dokumentalnych i reportaży telewizyjnych. Od ponad 10 lat prowadzi warsztaty filmowe i dźwiękowe w kinie „Sfinks” w ramach Akademii Filmowej Młodego Widza. Wykładowca w Krakowskiej Szkole Filmowej im. Wojciecha Jerzego Hasa oraz AMA
Film Academy.

 

Urszula Palusińska - twórczyni filmów animowanych i ilustratorka. Autorka krótkometrażowych animacji "Coś w tym gatunku", "Nie ma to jak w kinie" oraz "Nadchodzą zimni ogrodnicy". Książka "Majn Alef Bejs" z jej ilustracjami zdobyła prestiżową BolognaRagazzi Award w kategorii non fiction, srebro w konkursie European Design Awards a autorska książka "Brzuchem do góry" otrzymała tytuł graficznej książki roku 2017 polskiej sekcji IBBY oraz zdobyła Bochui International Children's Literature Award w kategorii książki obrazkowej.

 

Dawid Gacek - uważa się za miłośnika życia. Od 6 lat zapala miłością do prostych instrumentów jakimi są Bum Bum Rurki.Wykorzystuje je w autorskich happeningach oraz do integracji kilkuset osobowych grup dzieci, młodzieży i dorosłych. Podczas warsztatów prowokuje uczniów do zadawania pytań a nauczycieli szkoli kolorami wyobraźni. Z wykształcenia inżynier dźwięku, z zamiłowania basista, po rodzicach – wychowawca i nauczyciel. Był zapraszany na konferencje dla nauczycieli muzyki  i nauczania przedszkolnego z prezentacjami Bum Bum Rurek.Jego integrujące show zobaczyło już kilka tysięcy pracowników największych firm w Polsce podczas konferencji biznesowych. W 2016 roku, na zaproszenie międzynarodowego koncernu, poprowadził najliczniejszą grupę grających na Bum Bum Rurkach do Rekordu Guinnessa.

 

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies (ciasteczka) [Więcej] [OK]
Realizacja: webdecoded.pl