Sfinks na Facebooku

facebook

Bilety online

facebook

Na ekranie

Małe kobietki
1917
Marianne i Leonard: słowa miłości  (Sala
Ból i blask  (Sala
Parasite  (Sala

Propozycje

Seans z maluszkiem
DKF Kropka
Filmowy Klub Seniora

Partnerzy

PISF
FINA
Dziennik Polski
Kinads

Krakowska Karta Rodzinna

Krakowska Karta Rodziny z Niepełnosprawnym Dzieckiem

 

Galeria Huta Sztuki

Materia Miasta. Sztuka Nowej Huty
Ośrodek Kultury im. Norwida w Krakowie os. Górali 5 zaprasza do Galerii Huta Sztuki
w której prezentowane są prace artystów związanych z Nową Hutą. Wystawa stała pt. Materia Miasta obejmuje prace z lat 50., 60. i 70. XX w. Oprócz stałej ekspozycji Galeria jest też miejscem prezentacji wystaw czasowych nowohuckich artystów; posłuchać można także archiwalnych nagrań rozmów z artystami i zobaczyć archiwalne filmy.

 


 

Galeria Huta Sztuki powstała z inicjatywy Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida przy wsparciu władz Krakowa i finansowaniu z Gminy Miejskiej Kraków. Inspiracją do jej stworzenia była sięgająca lat 50. XX wieku historia samego Ośrodka, dawnego Zakładowego Domu Kultury mieszczącego się na Osiedlu Górali 5. W tym czasie do Nowej Huty przyjeżdżali licznie artyści, otrzymując do swej dyspozycji pracownie w oddawanych do użytku budynkach. Nowa galeria nawiązuje do pierwszej, działającej w latach 60. i 70. XX w. przy Domu Kultury, Galerii „RYTM”.

Nowa galeria jest przypomnieniem artystów, którzy swoje losy związali z Nową Hutą. Prezentując ich prace, Ośrodek Kultury im. Norwida przywraca ich twórczość świadomości mieszkańców, turystów, krytyków, historyków, kolekcjonerów i odbiorców sztuki, mając nadzieję, że wystawa stanie się dla nich kolejnym ciekawym odkryciem zarówno artystycznym jak i historycznym, związanym z Nową Hutą.
 Zob. szczegółowe informacje o Galerii Huta Sztuki

Galeria Huta Sztuki jest finansowana ze środków Miasta Krakowa

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies (ciasteczka) [Więcej] [OK]
Realizacja: webdecoded.pl