Sfinks na Facebooku

facebook

Bilety online

facebook

Na ekranie

Parasite  (Sala
Małe kobietki
Tommaso  (Sala
Richard Jewell

Propozycje

Seans z maluszkiem
DKF Kropka
Filmowy Klub Seniora

Partnerzy

PISF
FINA
Dziennik Polski
Kinads

Krakowska Karta Rodzinna

Krakowska Karta Rodziny z Niepełnosprawnym Dzieckiem

 

Girl w DKF Kropka

17 października 2019 godz. 18.00
Dyskusyjny Klub Filmowy „Kropka” zaprasza na film   Girl   w reż. Lukasa Dhonta, który był objawieniem na tegorocznym Festiwalu Filmowym w Cannes. Po seansie odbędzie się rozmowa o filmie, którą poprowadzą Jakub Bem i Przemysław Piotrowski.

Girl (105 minut) reż. Lukas Dhont
Dramat, Belgia 2018, wyst.: Victor Polster, Arieh Worthalter, Oliver Bodart

Objawienie festiwalu w Cannes i najlepszy europejski debiut ubiegłego roku nominowany do Złotego Globu.  Girl Lukasa Dhonta to subtelny portret dziewczyny uwięzionej w ciele chłopaka. Lara marzy o staniu się kobietą i karierze tanecznej. Przed nią wyjątkowy, lecz niełatwy czas wchodzenia w dorosłość, doświadczania nowych pragnień, tworzenia tożsamości. Girl to dojrzałe, poruszające kino o wyczerpującej walce o siebie w pozornie akceptującym świecie, ale również pełna emocji historia o podążaniu za marzeniami. W roli tytułowej nagrodzony w Cannes zjawiskowy Victor Polster.

Nagrody:
MFF w Cannes 2018 - Nagroda FIPRESCI Un Certain Regard, najlepszy aktor Un Certain Regard (Victor Polster), najlepszy debiut (Złota Kamera), Queer Palm; MFF w San Sebastián 2018 - najlepszy film, Nagroda Publiczności; Europejskie Nagrody Filmowe 2018 - Europejskie odkrycie roku - Prix FIPRESCI; Tofifest 2018 - Grand Prix (Złoty Anioł), Nagroda Jury Studenckiego; FF w Londynie 2018 - najlepszy debiut; MFF w Pingyao 2018 - People's Choice Award.

 

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies (ciasteczka) [Więcej] [OK]
Realizacja: webdecoded.pl