Sfinks na Facebooku

facebook

Bilety online

facebook

Na ekranie

Green Book
Miszmasz, czyli Kogel Mogel 3
The Dawn Wall  (Sala
Szpieg  (Sala

Propozycje

Seans z maluszkiem
DKF Kropka
Filmowy Klub Seniora

Partnerzy

PISF
FINA
Dziennik Polski
Kinads

Krakowska Karta Rodzinna

Krakowska Karta Rodziny z Niepełnosprawnym Dzieckiem

 

Zapowiedzi

Mia i biały lew

11-letnia Mia po przeprowadzce z Londynu do RPA czuje się nieszczęśliwa i zagubiona. Rodzice – prowadzący m.in. hodowlę lwów - dają więc jej w prezencie małego białego lewka imieniem Charlie, co okazuje się świetnym pomysłem. Mia zaprzyjaźnia z Charliem i wkrótce stają się nieodłącznymi towarzyszami zabaw.

Więcej ››

Faworyta

Początek XVIII wieku. Anglia jest w stanie wojny z Francuzami, ale uwagę dworu pochłaniają wyścigi kaczek i pojawienie się na rynku ananasów. Na tronie zasiada schorowana królowa Anna, a krajem zamiast niej rządzi lady Sarah. Z podziwu godnym oddaniem dogląda przy tym rozkapryszonej i porywczej królowej. Na dwór przybywa nowa służąca Abigail. Sarah bierze dziewczynę pod swoje skrzydła, a Abigail dostrzega w tym szansę na powrót do swych arystokratycznych korzeni. Stopniowo zajmuje miejsce swej protektorki u boku królowej Anny. Rozkwitająca przyjaźń z monarchinią daje jej szansę na spełnienie swoich ambicji. Dziewczyna nie pozwoli, aby ktokolwiek lub cokolwiek – czy byłaby to kobieta, mężczyzna, polityka czy królik – stanęło jej na drodze. 10 nominacji do Oscara 2019!

Więcej ››

Granica

„Granica” to jeden z najbardziej niezwykłych thrillerów ostatnich lat, oparty na opowiadaniu Johna Aivide Lindquista, mistrza opowieści grozy, autora bestsellerowej książki „Wpuść mnie”. Film został wyróżniony główną nagrodą sekcji Un Certain Regard na Festiwalu w Cannes. Wymykająca się wszelkim klasyfikacjom gatunkowym historia koncentruje się na losach szwedzkiej celniczki Tiny, która jest niezwykle brzydka, ale za to ma niesamowity zmysł powonienia, który pozwala jej wykryć każdy przemycany towar, a nawet przejrzeć złe zamiary kontrolowanych osób. Pewnego dnia jednak staje przed nią mężczyzna, którego nie potrafi rozszyfrować. Wikła się więc w skomplikowaną relację. Czy jej niepokój jest słuszny? Dokąd zaprowadzi śledztwo? Pewne szczególne cechy obojga bohaterów od razu rzucają się w oczy. To nie będzie zwyczajna love story...  Nominacja do Oscara 2019 za charakteryzację.

Więcej ››
Nasza strona wykorzystuje pliki cookies (ciasteczka) [Więcej] [OK]
Realizacja: webdecoded.pl