Sfinks na Facebooku

facebook

Bilety online

facebook

Na ekranie

Sala samobójców. Hejter
Nędznicy
Biały, biały dzień  (Sala
Jezioro dzikich gęsi  (Sala

Propozycje

Seans z maluszkiem
DKF Kropka
Filmowy Klub Seniora

Partnerzy

PISF
FINA
Dziennik Polski
Kinads

Krakowska Karta Rodzinna

Krakowska Karta Rodziny z Niepełnosprawnym Dzieckiem

 

Zapowiedzi

Cóż za piękny dzień

Tom Hanks (nominacja do Oscara i Złotego Globu) wciela się w postać Freda Rogersa, legendy amerykańskiej telewizji i kochanej przez wszystkich gwiazdy programów… dla dzieci. Całość oparta jest na prawdziwej historii przyjaźni Rogersa i dziennikarza Toma Junoda. Kiedy do bólu znużony życiem dziennikarz dostaje zadanie przeprowadzenia wywiadu, nie jest tym zachwycony. Powoli jednak porzuca swój sceptycyzm, niespodziewanie dla siebie odkrywając w starszym panu nietypowe dla współczesnego, cynicznego świata pokłady uprzejmości, empatii i przyzwoitości.

Więcej ››

Eastern (Sala "Mały Metraż")

Oryginalny debiut Piotra Adamskiego z umowną i dystopijną wizją Polski  niedalekiej przyszłości. Za bramą zamkniętego osiedla, pod okiem monitoringu, toczy się osobliwa gra. Obserwujemy świat, w którym broń jest legalna, naboje można kupić na stacji benzynowej, a życie ludzi reguluje wprowadzony przez państwo bezwzględny, patriarchalny kodeks krwi. Dwie dziewczyny w imię honoru swych rodzin, muszą dokończyć krwawą wendetę. Czy możliwe jest odrzucenie zasad rządzących wszechogarniającą kulturą zemsty, pełną przemocy i terroru?

Więcej ››

Prawda

Film otwarcia 76. Festiwalu w Wenecji. Najnowsze dzieło zdobywcy Złotej Palmy w Cannes i nominacji do Oscara (Złodziejaszki) Hirokazu Koreedy i równocześnie pierwszy film w karierze reżysera nakręcony poza granicami ojczystej Japonii. Mistrzowsko zagrana, intymna opowieść o poszukiwaniach prawdy, miłości i rodzinnego szczęścia z Catherine Deneuve i Juliette Binoche w rolach głównych. Fabienne to wielka gwiazda kina i królowa męskich serc. Wkrótce po tym jak aktorka publikuje swoje intymne wspomnienia, jej córka Lumir przybywa z Nowego Jorku do Paryża z mężem i dzieckiem. Ponowne spotkanie matki i córki szybko zmienia się w zaciętą konfrontację. W jej trakcie miłość zderzy się z dawnymi urazami, a tajona przez lata prawda w końcu ujrzy światło dzienne.

Więcej ››

Kłamstewko

Gdy mieszkająca w Nowym Jorku Billi dowiaduje się o chorobie ukochanej babci Nai Nai, w pierwszym odruchu chce wskakiwać do samolotu, żeby się z nią pożegnać. Jednak rodzina decyduje się zataić przed Nai Nai informację o jej stanie zdrowia i postanawia zorganizować rodzinne spotkanie pod pretekstem skleconego naprędce absurdalnie wielkiego, hucznego wesela jednego z kuzynów. Co z tego, że pan młody zna się ze swoją narzeczoną zaledwie od kilku tygodni! Wszystkie tajemnice są dozwolone, a dzięki temu przyjazd całej rodziny, rozsianej po całym świecie, nie wzbudza podejrzeń ukochanej babci. Złoty Glob dla Awkwafiny jako najlepszej aktorki komediowej!

Więcej ››

Ojciec (Sala "Mały Metraż")

Pełna absurdów i sytuacyjnego tragikomizmu opowieść o niełatwej relacji pomiędzy ojcem i synem. Film otwiera scena pochówku starszej kobiety. Wśród żałobników szybko rozpoznajemy jej zdenerwowanego męża, Vasila. Irytacja krewkiego mężczyzny wzmaga się, gdy syn, mimo jego próśb, nie chce zrobić pamiątkowych zdjęć trumny z ciałem nieboszczki. To pierwsza spośród wielu scysji pomiędzy bohaterami. Po pogrzebie matki Pavel najchętniej wróciłby do swoich codziennych obowiązków i ciężarnej żony, zwłaszcza że w towarzystwie ojca nie czuje się zbyt komfortowo. Ten natomiast jest przekonany, że zmarła żona próbuje się z nim skontaktować zza grobu. Ta słodko-gorzka farsa rodzinna podbiła serca jurorów na MFF w Karlowych Warach, gdzie film zdobył główną nagrodę.

 

Więcej ››
Nasza strona wykorzystuje pliki cookies (ciasteczka) [Więcej] [OK]
Realizacja: webdecoded.pl