Sfinks na Facebooku

facebook

Newsletter

Propozycje

Seans z maluszkiem
DKF Kropka
Filmowy Klub Seniora

Partnerzy

Dziennik Polski
Antyradio
Kinads
 

Zapowiedzi

Volta

Nowa kryminalna komedia Juliusza Machulskiego. Bruno Volta to prawdziwy „kiler” w rozwiązywaniu zagadek i przeglądaniu ludzi na wylot. Pewnego dnia jego zmysł kombinowania zostaje postawiony w stan pełnej gotowości. Jego znacznie młodsza partnerka Agnieszka w niecodziennych okolicznościach poznaje dziewczynę o imieniu Wiki. Nowa znajoma znajduje w ścianie starej kamienicy tajemniczy i niezwykle drogocenny przedmiot. Volta nie może przepuścić wartej miliony okazji. Wspólnie z „cwaniakowatym” ochroniarzem Dychą postanawia zagrać vabank i jest gotowy na wszystko, aby wejść w posiadanie niezwykłej rzeczy. Nie będzie to jednak łatwe, bo niewinnie wyglądająca Wiki to w istocie godny rywal, a nie jakaś tam „słaba płeć”!

Więcej ››

Paryż może poczekać

Piękna, zabawna i wzruszająca opowieść o odkrywaniu życia na nowo. Życie Anne powinno być spełnieniem marzeń. Jest bowiem żoną bogatego hollywoodzkiego producenta i towarzyszy mu w podróżach po całym świecie. Jednak Michael jest wciąż zapracowany i nieobecny, a żar namiętności w ich małżeństwie wypalił się już dawno. Pewnego dnia bliski współpracownik Michaela – beztroski Francuz o imieniu Jacques, proponuje Annie podróż samochodem z odbywającego się w Cannes festiwalu filmowego do Paryża. Zaplanowana na siedem godzin podróż zamienia się w dwudniową przygodę pełną najlepszego jedzenia, doskonałego wina, zapierających dech widoków, nieoczekiwanego humoru oraz… szczypty romansu.

Więcej ››

Dunkierka

Najnowszy film Christophera Nolana, który, jak mówi reżyser -  jest przede wszystkim opowieścią o przetrwaniu.  Akcja zainspirowana została prawdziwymi wydarzeniami z czasów II wojny światowej. Na przełomie maja i czerwca 1940r. żołnierze brytyjscy, francuscy i belgijscy, zepchnięci nad brzeg morza, oczekiwali na ostateczne uderzenie przeważających wojsk niemieckich. Dzięki poświęceniu wielu ludzi z Dunkierki udało się uratować 338 226 żołnierzy.

Więcej ››

Mężczyzna imieniem Ove (Sala "Mały Metraż")

Rewelacyjny “Mężczyna imieniem Ove” to laureat Europejskiej Nagrody Filmowej za najlepszą komedię, był też nominowany do Oscara dla najlepszego filmu nieanglojęzycznego. Spokojne szwedzkie miasteczko. Owdowiały Ove dobiega sześćdziesiątki. Po śmierci ukochanej żony życie straciło dla niego sens. Z dnia na dzień bohater coraz mocniej pogrąża się w depresji i myślach samobójczych. Pewnego dnia do domu po drugiej stronie ulicy wprowadza się małżeństwo z dwojgiem dzieci. Pierwsze spotkanie Ove z nowymi sąsiadami nie zwiastuje niczego dobrego – ciężarna Parvaneh taranuje samochodem skrzynkę na listy należącą do zgorzkniałego samotnika. Wkrótce jednak, nieoczekiwanie dla siebie samego, Ove zyska nową przyjaciółkę...

Więcej ››
Nasza strona wykorzystuje pliki cookies (ciasteczka) [Więcej] [OK]
Realizacja: webdecoded.pl